Klub Szkoły Humanitarnej

Zdjęcie
 
Klubu Szkoły Humanitarnej w Zbożu


1 września 2009 r. Nasza Szkoła otrzymała  propozycje udziału w projekcie Szkoła Humanitarna, której organizatorem jest Polska Akcja Humanitarna. Z wielką przyjemnością zgłosiliśmy swój udział w projekcie. Nasza aplikacja została rozpatrzona pozytywnie przez Polską Akcje Humanitarną w dniu 21.09.2009 r.
Pani Dyrektor nawiązała współpracę z przedstawicielem PAH – panią Sylwię Sierocińską.
Kolejnym działaniem było szkolenie dla Rady Pedagogicznej, które odbyło się w Zbożu w dniu 04.11.2009 r. oraz szkolenie dla koordynatorów i opiekunów Klubu Szkoły Humanitarnej w dniach 6 – 7.11.2009 r. - Toruń. Po wielogodzinnych szkoleniach i staraniach naszych nauczycieli dnia 09.11.2009 r. założyliśmy Klub Szkoły Humanitarnej, który przez najbliższy rok szkolny realizując projekt i jego działania będzie starał się o nadanie certyfikatu Szkoły Humanitarnej.
Działania projektowe obejmują ważne i jednocześnie trudne tematy pomocy humanitarnej i rozwojowej, współzależności globalnych, uchodźctwa, repatriacji.
Klub Szkoły Humanitarnej działający w Szkole Podstawowej w Zbożu zajął się problemem edukacji w Afganistanie, oraz uchodźctwa w Czeczenii. Prężnie działający Klub zaczął już swoją działalność.
Będziemy starać się na bieżąco Was informować o swoich działaniach i osiągnięciach, ponieważ jesteśmy dumni, iż otrzymaliśmy możliwość  realizacji tak wspaniałego projektu. Dzięki niemu uczniowie zdobędą  wiedzę i umiejętności niezbędne do życia w globalnym świecie oraz staną się bardziej odpowiedzialnymi i świadomymi obywatelami świata. 


Więcej informacji o SZKOLE HUMANITARNEJ można przeczytać na naszej stronie internetowej. 

http://www.spzboze.pl/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! 


 

metryczka


Wytworzył: Iwona Łozicka (29 grudnia 2009)
Opublikował: Iwona Łozicka (29 grudnia 2009, 10:53:15)

Ostatnia zmiana: Iwona Łozicka (6 kwietnia 2011, 12:52:18)
Zmieniono: DODATKOWE INFORMACJE

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2969